RegionWiadomość dnia

Sejmik Śląski: jest porozumienie pomiędzy Koalicją Obywatelską, SLD i PSL

Jest wstępne porozumienie pomiędzy Koalicją Obywatelską, Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Polskim Stronnictwem Ludowym w sejmiku śląskim. Dziś (24.10) marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa napisał na swoim profilu facebookowym: „Koalicja Obywatelska z SLD i PSL nadal będzie stanowić większość w Sejmiku Województwa Śląskiego”.

ZOBACZ KONIECZNIE: Czym żyją internety? TOP 5 newsów Silesia Flesz!

Jak udało nam się dowiedzieć, koalicja w sejmiku województwa śląskiego jest niemal pewna, a do porozumienia pomiędzy ugrupowaniami już doszło, ale ciągle trwają rozmowy na temat jego warunków. – Wszystko jest na dobrej drodze – mówi nam jedna z osób związanych ze środowiskiem marszałka woj.śląskiego.

Jeśli Koalicja Obywatelska, PSL i SLD dojdą do porozumienia i powstanie koalicja w sejmiku – będzie to oznaczało, że będą mieć większość w sejmiku śląskim (23 mandaty). Taka większość w sejmiku jest jednak bardzo niestabilna. Prawo i Sprawiedliwość dysponuje bowiem 22 mandatami. W kuluarach mówiło się, że to PiS może wejść w koalicję z kimś z dwójki PSL i SLD. To jednak ciągle informacje nieoficjalne.

Ciągle nie wiadomo także, czy Wojciech Saługa nadal będzie pełnił funkcję marszałka.

Fot. Wojciech Saługa Facebook

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close