Region

Seniorzy bardzo często dają się nabrać „na policjanta”. 77-latek z Będzina prawie stracił oszczędności swojego życia

25-latek z Koszalina wraz ze swoją wspólniczką, wyłudził od 77-letniego mieszkańca Będzina 70 tys. złotych. Śledczy odzyskali pieniądze, a oszust trafił do policyjnego aresztu. Niestety w ciągu minionej doby przestępcy działający tą metodą kilkakrotnie oszukali seniorów z województwa śląskiego, którzy straci oszczędności życia.

 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali oszusta działającego metodą „na policjanta”. 25-latek z Koszalina wspólnie z kobietą podającą się za policjantkę wyłudzili pieniądze w kwocie 70 tys. złotych od mieszańca Będzina. Najpierw kobieta podająca się za funkcjonariuszkę zadzwoniła do 77-latka i powiedziała, że jej wnuk miał wypadek i potrzebna jest gotówka w celu „załatwienia sprawy”. Senior przekazał potrzebną kwotę mężczyźnie, który pojawił się po nią w mieszkaniu. Wtedy do akcji wkroczyli śledczy z katowickiej komendy wojewódzkiej, którzy zatrzymali mężczyznę i odzyskali łup. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Będzinie.

Niestety w ciągu ostatniej doby w województwie śląskim doszło do kilku przypadków wyłudzeń pieniędzy metodą „na policjanta”. Na skutek działania przestępców seniorzy z okolic Wodzisławia Śląskiego oraz Katowic stracili blisko 130 tys. złotych.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close