RegionWiadomość dnia

Seniorzy uczą się, jak ratować życie. Ruszyły specjalne szkolenia [WIDEO]

-Senior seniorowi może pomóc. Bo czasami są sytuacje, gdzie nie wie senior co zrobić i jak to zrobić, żeby pomóc, a krzywdy nie zrobić. Więc po to mamy takie spotkania szkolenia, pokazy – mówi Barbara Rutkowska-Trzcionka, Uniwersytet III wieku w Będzinie. Ratownicy podkreślają, że nawet nieporadna reanimacja jest lepsza niż żadna. Według statystyk podejmuje się jej jednak tylko co czwarta osoba, mimo że udzielenie pierwszej pomocy jest obowiązkiem prawnym każdego uczestnika wypadku. Ale nie tylko o tym była mowa.

-Mówimy głównie o dwóch rzeczach: jak zapobiegać chorobom krążenia i jak ważna jest dieta i aktywność fizyczna. Mówimy również co robić, jak dojdzie do zatrzymania krążenia i jak udzielić pomocy – mówi Barbara Markiecka, ratownik medyczny. Szkolenia organizowane są przez Automobil Klub Mysłowicki. Projekt dofinansowany jest z budżetu samorządu województwa śląskiego.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close