Region

Seniorzy w Rudzie Śląskiej jeżdżą za darmo

Seniorzy z Rudy Śląskiej znów mogą za darmo przemieszczać się w obrębie miasta m.in. udając się do lekarza, urzędu czy na basen. Ruszyła kolejna edycja programu „Dzwonię i jadę”. Bezpłatne przejazdy będą organizowane do końca roku. Miasto przeznaczyło na ten cel 100 tys. zł. Program realizuje fundacja Aktywni My. Do tej pory z bezpłatnych przejazdów skorzystało ok. 7 tys. osób.

 

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

Popularność, jaką cieszy się od początku swojego trwania akcja „Dzwonię i jadę”, jest najlepszym dowodem na to, jak potrzebne są tego rodzaju inicjatywy. Realizacja tego programu nie byłaby możliwa, gdyby nie prężnie rozwijający się sektor pozarządowy w naszym mieście. Naszym zadaniem jest wspierać takie organizacje, stąd też przekazaliśmy na projekt część potrzebnych pieniędzy – podkreśla wiceprezydent ds. społecznych Anna Krzysteczko.

Z bezpłatnego transportu można korzystać na terenie Rudy Śląskiej od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 16.00. Z transportu może skorzystać każdy rudzianin, który ukończył 70. rok życia lub mieszkańcy miasta po 60. roku życia, ale z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. W okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) działalność zostanie zawieszona.

Źródło: UM w Rudzie Śląskiej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close