SportWiadomość dnia

Siatkówka: Polska Mistrzem Świata! Polska-Brazylia 3-0 w finale MŚ!

Po cichu kibice liczyli, że uda się powtórzyć sukces sprzed 4 lat z katowickiego Spodka, ale nikt nie spodziewał się, że ONI zrobią to w takim stylu! Polska pokonała Brazylię 3-0 w finałowym meczu Mistrzostw Świata Siatkarzy! Zdobywamy złoto drugi raz z rzędu!

ZOBACZCIE KONIECZNIE TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ! [24-30.09.2018]

Polacy po fantastycznym, choć bardzo trudnym meczu ze Stanami Zjednoczonymi, zapewnili sobie prawo gry o złote medale mistrzostw świata. Brazylijczycy znacznie szybciej pokonali reprezentację Serbii i zaoszczędzili siły na starcie finałowe. Niewiele im to jednak pomogło.

Pierwszy set Polacy rozpoczęli bardzo dobrze, z ogromnym spokojem i szybko zbudowali przewagę, której strzegli aż do końcówki seta. Świetnie funkcjonował polski blok, który skutecznie czytał grę Canarinhos. Swoją świetną pracę wykonywał Bartosz Kurek, stanowiący prawdziwego lidera ofensywy biało-czerwonych. Niestety w ostatnich akcjach Brazylijczycy zaczęli razić zagrywką, głównie za sprawą świetnych serwisów Felipe Fontelesa i Isaca. Wtedy też dystans między obiema drużynami zaczął niebezpiecznie topnieć. Ostatecznie mistrzowie olimpijscy doprowadzili do remisu, a zwycięzcę wyłoniła emocjonująca gra na przewagi. O dwa punkty lepsi byli jednak nasi siatkarze, którzy objęli prowadzenie w spotkaniu.

W drugim secie znów dominowaliśmy na parkiecie, „przyciskając” rywali już od pierwszych piłek. Brazylijczycy przez całą partię postawieni byli w roli goniących wynik i widać było, że takie położenie sprawia im poważne problemy. Latynosom ewidentnie brakowało werwy i pomysłu na świetnie grających Polaków, którzy w tej odsłonie zanotowali 71-procentową skuteczność w ataku! Dodatkowo punkty zdobywane dzięki skutecznej grze w bloku i obronie, a także podarowane nam przez często mylących się mistrzów olimpijskich, były „wodą na młyn” dla bardzo pewnych siebie biało-czerwonych. Prze tak dobrej dyspozycji i mentalnej sile polskiego drużyny, wynik mógł być tylko jeden – wygrana w drugim secie i zwiększenie prowadzenia w meczu.

Złote medale Mistrzostw Świata Siatkarzy to nie jedyne trofeum, jakie przywiozą Biało-Czerwoni z mundialu, rozgrywanego w Bułgarii i we Włoszech. MVP turnieju został Bartosz Kurek! Dokonał tego jako trzeci Polak w historii! Brawo!

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (L) – Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski

Brazylia: Bruno Rezende, Wallace De Souza, Luiz Felipe Fonteles, Mauricio Souza, Douglas Souza, Lucas Saatkamp, Thales (L) – Maique (L) Isac Santos, Evandro Guerra, Eder Carbonera, William Arjona, Lucas Loh