Region

Silny wiatr na południu kraju! Sprawdź prognozę pogody na weekend

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem wydał IMGW. Alert dotyczy czterech województw na północy i południu kraju.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Alerty pierwszego stopnia dotyczą północnych powiatów woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego, gdzie przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia instytut wydał także dla dwóch południowych województw: dolnośląskiego i opolskiego. Na tych obszarach przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu i północnego zachodu.

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND

noc 21/22.02.2020 od 19:30 do 07:30 (piątek/sobota)

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu okresowe rozpogodzenia. W północnej połowie kraju słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W obszarach podgórskich Karpat opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C na wschodzie do 4°C na wybrzeżu; w obszarach podgórskich od -5°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h, na zachodzie w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

dzień 22.02.2020 od 07:30 do 19:30 (sobota)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem, a w wyżej położonych obszarach Karpat i Sudetów również śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C na wschodzie, 6°C, 8°C w centrum, do 12°C na południowym zachodzie; w obszarach podgórskich od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, wzmagający się szybko do dość silnego, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr wzmagający się od dość silnego do bardzo silnego, od 30 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 130 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

noc 22/23.02.2020 od 19:30 do 07:30 (sobota/niedziela)

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy kraju. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na północy oraz w obszarach podgórskich i w górach również śniegu. Temperatura minimalna od 0°C w obszarach podgórskich do 5°C w centrum i na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr dość silny i silny, od 25 km/h o 50 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 110 km/h, w Sudetach do 130 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródło: IMGW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close