KrajRegion

Silny wiatr na południu Polski. IMGW wydał OSTRZEŻENIE [PROGNOZA POGODY]

IMGW wydał ostrzeżenia o silnym wietrze w górach i na terenach podgórskich w południowej Polsce – w południowych powiatach woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

 

Zegarmistrz z Bytomia przekonał się o sile internetu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

IMGW przewiduje silny wiatr, który będzie się utrzymywał do późnych godzin wieczornych. Przewiduje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h z południowego-zachodu.

 

noc 15/16.12.2019 od 19:30 do 07:30 (niedziela/poniedziałek)

W nocy na południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie i w centrum słabe opady deszczu, na Suwalszczyźnie także deszczu ze śniegiem a w Karpatach i Sudetach śniegu.

Temperatura minimalna od 0°C do 5°C, lokalnie w kotlinach karpackich spadek temperatury do -2°C. Wiatr umiarkowany, na Podhalu i lokalnie na Pomorzu okresami dość silny, na wybrzeżu także silny, na północy i wschodzie kraju porywisty, południowo-zachodni. Na Podhalu wiatr w porywach do 65 km/h, nad morzem, w Bieszczadach i w Beskidach do 80 km/h, w Tatrach i Sudetach do 90 km/h.

dzień 16.12.2019 od 07:30 do 19:30 (poniedziałek)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami, głównie na południu kraju. Na północnym zachodzie i w Bieszczadach słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 4°C na Suwalszczyźnie i Pomorzu, około 6°C w centrum, nad morzem oraz na Podhalu, do 11°C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na Podkarpaciu porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 65 km/h, w Bieszczadach do 80 km/h.

noc 16/17.12.2019 od 19:30 do 07:30 (poniedziałek/wtorek)

W nocy na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na krańcach północnych i północno-wschodnich słabe opady deszczu lub mżawki.

Temperatura minimalna od 1°C w Kotlinie Jeleniogórskiej i gdzieniegdzie w Małopolsce do 6°C nad morzem, w kotlinach karpackich spadek temperatury do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Na wybrzeżu i w rejonach podgórskich wiatr porywisty, w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, w Beskidach do 75 km/h, w Bieszczadach i w Tatrach do 90 km/h.

Źródło: pogodynka.pl/IMGW

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close