RegionWiadomość dnia

Sklepy w Chorzowie czynne 24 godziny na dobę. To decyzja prezydenta miasta!

Sklepy w Chorzowie będą mogły funkcjonować nawet 24 godziny na dobę. To decyzja władz Chorzowa, związana z pandemią koronawirusa.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Staramy się wspomagać chorzowskich przedsiębiorców jak tylko się da. Oczywiście słuchamy tych wniosków, słuchamy próśb ze strony przedsiębiorców również tych sklepów większych i wiemy, że niektóre sklepy zdecydowały się właśnie na to, aby wydłużyć te godziny pracy. My staramy się to umożliwić prawnie, tak aby to wszystko działało zgodnie z prawem i żeby mieszkańcy mieli szerszy zakres możliwości co do wyjścia na zakupy – podkreśla Kamil Nowak, rzecznik Urzędu Miasta w Chorzowie.

Do tej pory sklepy w Chorzowie nie były otwarte w nocy – maksymalnie mogły funkcjonować do 23-ej. Jedno się nie zmienia – zarządzenie nie zezwala na nocną sprzedaż alkoholu. Pani Barbara – właścicielka sklepu – pomysł chwali, chociaż przyznaje, że sama nie zamierza z niego korzystać.

-Uważam, że wiele osób skorzysta – szczególnie ci, którzy na co dzień boją się wychodzić z domu aczkolwiek ja chyba nie zamierzam skorzystać z tej propozycji ze względu na dobro personelu – żeby dziewczyny były bezpieczne – mówi Barbara Krawczyk, właścicielka sklepu.

Zarządzenie prezydenta Chorzowa dotyczące wydłużenia działania sklepów nawet do 24 godzin na dobę weszło już w życie i obowiązuje do odwołania.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Wyszedł z dzieckiem na spacer. Policja wlepiła mu mandat! [WIDEO]

Nie dajcie się oszukiwać i nie kupujcie testów do samodzielnego wykonywania w domu

Zaskakujący gest więźniów – podziękowali medykom za ich trud w walce z koronawirusem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close