AlarmRegionWiadomość dnia

Śląska drogówka uczy dobrych manier na drodze [ZDJĘCIA, WIDEO]

Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych przypadkach karanie mandatami – w taki sposób działali jaworzniccy policjanci w ramach akcji „Kontrola Drogowa -Pieszy". Celem tego typu działań jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przedsięwzięciu uczestniczyło 10 policjantów. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, wykorzystano monitoring miejski. Dwie policjantki wnikliwie obserwowały zachowanie zarówno kierujących, jak i pieszych. Kiedy zauważyły wykroczenie, natychmiast informowały o tym mundurowych pełniących służbę na drodze, którzy podejmowali dalsze czynności wobec sprawców.

 

W sumie policjanci naliczyli 43 różne wykroczenia. Sprawujący na drodze kontrole policjanci nałożyli łącznie 26 mandatów, a w 11 przypadkach sprawcy wykroczeń będą odpowiadać przed sądem. 20 pieszych naruszyło obowiązek korzystania z przejść dla pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię. Warto wspomnieć, że oprócz działań represyjnych mundurowi przypominali pieszym o podstawowych zasadach poruszania się po jezdni oraz w jej obrębie. Podczas akcji policjanci zwracali także uwagę na zachowania kierowców względem pieszych. 23 kierujących sprawców wykroczeń zostało ukaranych mandatami karnymi.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close