RegionWiadomość dnia

Śląska Partia Regionalna rusza do wyborczej walki. Pierwsza konwencja nowej partii odbyła się w Katowicach [WIDEO]

Śląska Partia Regionalna przedstawia swój program i rozpoczyna marsz po zwycięstwo w wyborach samorządowych. W Teatrze Śląskim odbyła się pierwsza konwencja powstającej partii.

 

Partia ma jeden główny cel w nadchodzących wyborach. To ambitny plan. -Przede wszystkim, żeby najwięcej naszych reprezentantów znalazło się na każdym szczeblu samorządu. Oczywiście w powiatach, miastach, ale i w sejmiku, co jest najważniejsze. Inaczej – w sejmie śląskim – podkreśla Ilona Kanclerz, Śląska Partia Regionalna.

Na razie jedna z liderek śląskiej partii nie zdradza swoich własnych planów. Choć od dłuższego czasu mówi się o tym, że będzie kandydatką na prezydenta Katowic. Jak twierdzą działacze, partia chce korzystać z doświadczenia Ruchu Autonomii Śląska i już zdążyła zaznaczyć swoją obecność. -Myśmy byli jedynym ugrupowaniem, które podjęło dialog dotyczący „Programu dla Śląska” Morawieckiego. Otrzymaliśmy odpowiedź od ministra Kwiecińskiego, ja otrzymałem, więc ten dialog się rozpoczyna. Nikt inny tego dialogu nie podjął. Żadna inna ogólnopolska partia, bo oni pewnie zamierzają przywieźć kolejny „Program dla Śląska” po wyborach w teczce. To zmieniamy i to nas wyróżnia – mówi dr Henryk Mercik, Śląska Partia Regionalna.

Odpowiedź na rządowy „Program dla Śląska” stanowi również podstawę programu wyborczego partii. Ten dotyczy m.in. zwiększenia nakładów na edukację, rewitalizacji centrów śląskich miast i stworzenia kolejowej obwodnicy GOP.(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close