RegionWiadomość dnia

Śląska Partia Regionalna zarejestrowana. Namiesza w wyborczych rankingach? [WIDEO]

Śląska Partia Regionalna została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Poinformowali o tym na dzisiejszej konferencji liderzy ugrupowania.

 

-To pewna nowa jakość. Do tej pory mieliśmy do czynienia z dużymi partiami ogólnopolskimi. A co za tym idzie, każdy z tych działaczy myślał, ze poziom regionalny to krok do tej kariery centralnej, warszawskiej. My pokazujemy, ze tak nie musi być – podkreśla Henryk Mercik, Śląska Partia Regionalna.

Śląska Partia Regionalna zarejestrowana. Namiesza w wyborczych rankingach?
Śląska Partia Regionalna zarejestrowana. Namiesza w wyborczych rankingach?

Trzy tygodnie temu w Teatrze Śląskim odbyła się pierwsza konwencja tej partii. Jej liderzy podkreślają, że chcą umieścić jak najwięcej swoich reprezentantów w samorządach miejskich, powiatowych, a przede wszystkim w sejmiku. Jedna z liderek śląskiej partii Ilona Kanclerz wciąż nie potwierdza swojej kandydatury na fotel prezydenta Katowic, choć mówiło się o tym od dawna.

Bardzo mi zależy na tym, aby lista tutaj była bardzo dobrze zrobiona, by najlepsi ludzie na tej liście występowali i to się w tej chwili dzieje – mówi Ilona Kanclerz, Ślaska Partia Regionalna.

Dzisiaj uruchomiona została również platforma na której można się zarejestrować. Inicjatywę utworzenia Śląskiej Partii Regionalnej jej założyciele związani ze środowiskami m. in. Ruchu Autonomii Śląska oraz Związku Górnośląskiego ogłosili w połowie ubiegłego roku.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Śląska Partia Regionalna zarejestrowana. Namiesza w wyborczych rankingach? [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close