AlarmRegion

Śląskie: 6 osób zmarło w tajemniczych okolicznościach! To dopalacze?

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 6 osób w województwie śląskim. Wszystkie zmarły w obrębie jednego powiatu i wiele wskazuje na to, że śmierć mogła zostać spowodowana przez dopalacze.

 

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz


Sześć osób zmarło w powiecie zawierciańskim, najprawdopodobniej w wyniku zażycia dopalaczy. Sprawę bada aktualnie policja. -Sprawą zainteresowaliśmy się już w ubiegłym roku, kiedy jedna z pierwszych osób, która była związana ze środowiskiem narkomanów – otrzymaliśmy informację o jej zgonie i w tym momencie zaczęliśmy to śledzić, analizować i okazało się, że pojawiły się kolejne osoby – mówi nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy KPP w Zawierciu.

 

Sześć osób zmarło w powiecie zawierciańskim, najprawdopodobniej w wyniku zażycia dopalaczy. Sprawę bada aktualnie policja
Sześć osób zmarło w powiecie zawierciańskim, najprawdopodobniej w wyniku zażycia dopalaczy. Sprawę bada aktualnie policja

Okoliczności ich śmierci są wyjaśniane. Kluczowe będą wyniki badań toksykologicznych. Zatrzymane zostały dwie osoby. 27-latka została aresztowana na trzy miesiące – podejrzewana jest o rozprowadzanie dopalaczy. Wczoraj zatrzymano 23-latka także podejrzewanego o handlowanie dopalaczami.

Mieszkańcy Zawiercia głośno przyznają jednak, że z dopalaczami w mieście jest problem. -Od 10 grudnia dokładnie w tym mieście zginęło co najmniej 13 osób poprzez zażycie tejże substancji więc to jest problem dość duży (…) – Pani znała którąś z tych osób, które zginęły najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy? To były młode osoby? Brały często dopalacze? -To były osoby, które nie brały dopalaczy nałogowo ale lubiły sobie zaćpać. –Zdawały sobie sprawę z zagrożenia? –Wydaje mi się, że nie. Pomimo tego, że mówi się o dopalaczach, że są to substancje groźne, ale wiadomo, że nikt świadomie tego nie wziął. Ci ludzie nie chcieli umierać – mówi Angelika Zdańska, mieszkanka Zawiercia.

Wśród mieszkańców pojawiły się informacje, że wskutek zażycia dopalaczy zmarło kilkanaście osób. Policja jednak stanowczo dementuje te pogłoski. By zwrócić uwagę na problem w Zawierciu w najbliższą sobotę organizowany jest protest pod hasłem „Powiedz stop dopalaczom”.

-My chcemy poprzez ten protest tym używkom, jakby to powiedzieć, zaprzestać (…) -Liczycie na to, że ten protest u niektórych zapali taką lampkę ostrzegawczą? –Myślę, że jest jakaś nadzieja – uważa Sebastian Tomczak, organizator protestu.

By zwrócić uwagę na problem w Zawierciu w najbliższą sobotę organizowany jest protest pod hasłem „Powiedz stop dopalaczom”
By zwrócić uwagę na problem w Zawierciu w najbliższą sobotę organizowany jest protest pod hasłem „Powiedz stop dopalaczom”

 

Protestujący zbiorą się o godzinie 10 przy ulicy stary Rynek. Następnie przejdą ulicami miasta przed Komendę Powiatową Policji.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close