Region

Śląskie: Chaos komunikacyjny trwa [WIDEO]

Chaos komunikacyjny na południu województwa trwa. Po tym jak kierowcy PKM-u w Jastrzębiu- Zdroju w poniedziałek masowo poszli na zwolnienia lekarskie w Jastrzębiu – Zdroju, Żorach i w Czerwionce Leszczynach autobusy nie kursują zgodnie z planem.

 

Nie ma żadnych informacji, przepraszają za utrudnienia i myślą, że to jest wszystko. Ale ja się pytam, wyjaśnijcie na czym to polega, jak ktoś ma internet, to przeczyta, ale tak? To nie ma nic – mówi Jerzy Groszek mieszkaniec Jastrzębia – Zdroju.

Międzygminny Zakład Komunikacyjny nad chaosem próbuje zapanować, ale łatwo nie jest.

Dwóch kierowców wróciło do pracy, dlatego też linia 307 jest realizowana od dzisiaj w całości, a w poniedziałek już kolejne linie mają być realizowane – mówi Rafał Jabłoński, rzecznik MZK Jastrzębie – Zdrój.

Pod warunkiem, że kolejni kierowcy wrócą do pracy. Jastrzębie-Zdrój stara się łagodzić problemy.

-Otrzymywaliśmy mnóstwo informacji od pracodawców, że mieli problem z pracownikami, którzy nie dojeżdżali do pracy. W związku z utrudnieniami podjęłam decyzję, ze od dzisiaj od godziny 12 do końca ferii, czyli do 24 lutego wprowadzam bezpłatną komunikację dla wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju – mówi Anna Hetman, prezydent Jastrzębia.

Obecnie trwa szacowanie wysokości kar, jakie Międzygminny Związek Komunikacyjny nałoży na firmę Warbus, którego podwykonawcą jest PKM w Jastrzębiu.(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close