Region

Śląskie: Doprowadził do zderzenia trzech aut i śmierci mężczyzny. Był pod wpływem amfetaminy

26-letni mieszkaniec Częstochowy, 14 sierpnia, doprowadził do zderzenia trzech samochodów. Wypadku nie przeżył 67-latek. Sprawca był pod wpływem amfetaminy. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

Do tragicznego wypadku doszło w Jaskrowie. Z ustaleń policji wynika, że kierowca BMW nie zachował należytych środków ostrożności jadąc w kierunku Częstochowy i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z samochodem marki Ford Focus, a następnie zderzył się czołowo z samochodem marki Honda. W wyniku zderzenia zginął 67-letni mieszkaniec Częstochowy. Jak się okazało, sprawca wypadku był pod wpływem amfetaminy.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie po zapoznaniu się z całością materiałów, przedstawił zatrzymanemu zarzut spowodowania wypadku i kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz zadecydował o wystąpieniu z wnioskiem o izolacyjny środek zapobiegawczy. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających jest równoznaczne z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, a co za tym idzie konsekwencje prawne są takie same. Za popełnione przestępstwa mężczyzna musi liczyć się z karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostrzeżenie meteo przed BURZAMI I GRADEM!

Śląskie: Zasnął za kierownicą, a samochód zatonął w stawie

Śląskie: Potrącił mężczyznę, przewiózł go na masce i… uciekł!

źr. KMP Częstochowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close