AlarmRegionWiadomość dnia

ŚLĄSKIE: Jest OSTRZEŻENIE przed opadami śniegu! TO NIE ŻART!

Przysięgamy – mimo, że trwa majówka – niczego „nie spożywaliśmy” 😉 Mimo, że za oknami słońce i kilkanaście stopni, to synoptycy… wydali dla województwa śląskiego ostrzeżenie przed OPADAMI ŚNIEGU!

 

Ostra niestrawność po świętach i strajku nauczycieli! TOP 5 SILESIA FLESZ

Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia wydał Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej. Co oznacza 1. stopień ostrzeżenie meteo przed opadami śniegu?

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

 

Jak czytamy w komunikacie – ostrzeżenie przed opadami śniegu dotyczy w największym stopniu dwóch powiatów w woj.śląskim – powiatu żywieckiego oraz powiatu bielskiego.

Na obszarach powyżej 800 metrów nad poziomem morza, może w niedzielę, 5 maja spaść nawet 10 centymetrów śniegu. Opady śniegu w powiatach żywieckim i bielskim mogą występować w niedzielę do godziny 18.00.

autor: Wojtek Żegolewski
źródło: IMGW-PiB
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close