RegionWiadomość dnia

Śląskie: Kontrole wyłapują trucicieli! Coraz więcej osób wpada na paleniu byle czym!

Jeżeli ktoś pali byle czym – to powinien mieć się na baczności. Straż miejska w Piekarach Śląskich jest bardzo skuteczna w wykrywaniu takich domów. Może pochwalić się jednym z najlepszych wyników w regionie. Piekarscy strażnicy od stycznia zdążyli już przeprowadzić ponad 300 interwencji.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Tak naprawdę w co piątym gospodarstwie domowym wykrywamy, że spalane są odpady. Odpady różnego typu, bo to są stare meble, opakowania, czy butelki plastikowe. Trochę mnie to jednak martwi, bo to świadczy o tym, ze ci mieszkańcy jednak spalają te odpady – mówi Krzysztof Piekarz, komendant straży miejskiej w Piekarach Śląskich.

Zagłębiowski Alarm Smogowy opublikował kilka dni temu raport dotyczący liczby kontroli przeprowadzonych średnio przez jednego funkcjonariusza w 2019 roku na terenie Zagłębia. Wyniki zaskakują.

-Poprosiliśmy o dane wszystkie straże zagłębiowskie – i tradycyjnie poprosiliśmy o dane straży miejskiej katowickiej, która jest zawsze dobra w takich statystykach. Dość mocno zdziwiły mnie wyniki z Dąbrowy Górniczej i Czeladzi. To była bardzo mała ilość kontroli zakończonych protokołem na jednego strażnika – mówi Rafał Psik, Zagłębiowski Alarm Smogowy.

Śląskie: Kontrole wyłapują trucicieli! Coraz więcej osób wpada na paleniu byle czym!
Śląskie: Kontrole wyłapują trucicieli! Coraz więcej osób wpada na paleniu byle czym!

 

W Dąbrowie Górniczej na jednego strażnika przypadały zaledwie dwie kontrole, w Czeladzi 6, w Katowicach dla porównania 17. Wnioski z tych statystyk płyną jednak różne. Jak zapewniają dąbrowscy strażnicy tu liczy się skuteczność. Bo na ponad 100 przeprowadzonych kontroli w Dąbrowie Górniczej – połowa zakończyła się wystawieniem mandatu.

-Wystawiliśmy ponad 50 mandatów, natomiast Katowice z ogólnie dostępnych statystyk wystawiło 78 mandatów pomimo, że mają ponad 300 tys mieszkańców mówi Robert Siciarek, Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej .

W tym pojedynku na liczby jedna jest pewna – 180 dni, tyle trwa sezon grzewczy, w którym życie uprzykrza nam smog.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pedofil w Katowicach! Mężczyzna zgwałcił dwie dziewczynki? [FOTO, WIDEO]

Śmierć chłopca z Domu Dziecka w Sosnowcu. Będzie sekcja zwłok

Oscary 2020: „Boże ciało” Jana Komasy bez statuetki. „Parasite” wygrał w czterech kategoriach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close