KrajRegion

Trzecia ofiara śmiertelna tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej! Kawał dachu uderzył w narciarzy!

Niestety, do trzech ofiar śmiertelnych wzrósł bilans tragedii, do jakiej doszło w poniedziałek, 10 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej. Silny podmuch wiatru zerwał kawał dachu z budynku nieopodal stoku – z dużą siłą uderzył w grupę narciarzy. W szpitalu zmarła 21-letnia kobieta, wcześniej mimo reanimacji zmarły jej 52-letnia matka i 15-letnia siostra.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Niestety – bilans wypadku, do jakiego doszło nieopodal stoku narciarskiego w Bukowinie Tatrzańskiej to już trzy ofiary śmiertelne! Uderzone fragmentem dachu, zerwanym przez porywisty wiatr zginęły wcześniej 52-letnia kobieta i jej 15-letnia córka. 21-letnia kobieta trafiła z ciężkimi obrażeniami do szpitala, gdzie o jej życie walczyli lekarze. Niestety – nie udało się jej uratować.

Jak informują lekarze z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, 21-latka zmarła z powodu rozległego urazu wielonarządowego. W szpitalu wciąż przebywa mąż 52-latki i ojciec 21 i 15-latki. Mężczyzna nie brał bezpośredniego udziału w zdarzeniu – jest w bardzo silnym szoku i pod stałą opieką lekarzy.

Tragedia rozegrała się w Bukowinie Tatrzańskiej. W poniedziałek, 10 lutego wiatr zerwał duży fragment dachu z budynku wypożyczalni sprzętu narciarskiego na Rusińskim Wierchu. Dach niesiony przez silny wiatr spadł na cztery osoby. Dwie z nich – 52-letnia kobieta i jej 15-letnia córka zmarły mimo reanimacji. 21-latka zmarła w szpitalu.

Nad Podhalem – podobnie jak i nad resztą południowej Polski przechodzą silne wiatry. W Tatrach porywy wiatru przekraczają miejscami 130 km/h.

Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. Sprawę bada również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 

źródło: Polsat News
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pedofil w Katowicach! Mężczyzna zgwałcił dwie dziewczynki? [FOTO, WIDEO]

Śmierć chłopca z Domu Dziecka w Sosnowcu. Będzie sekcja zwłok

Oscary 2020: „Boże ciało” Jana Komasy bez statuetki. „Parasite” wygrał w czterech kategoriach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close