Region

Śląskie: Myśleli, że obostrzenia ich nie dotyczą. 4 mężczyzn z grzywną po 5 tys. złotych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu wydał pierwsze decyzje, nakładające dotkliwe kary pieniężne. Czterech mężczyzn będzie musiało zapłacić po 5 tys. złotych. Trzech z nich złamało kwarantannę. Czwarty nie dostosował się do obowiązku zakazu przemieszczania się w celach innych niż określone przepisami.

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

O naruszeniach nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informowany jest Powiatowy Inspektor Sanitarny. Do tej pory zawierciańscy policjanci przekazali 7 takich informacji. Są już pierwsze decyzje – 4 osoby zostały ukarane grzywnami. Zgodnie z decyzjami wydanymi przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego, czterech mężczyzn będzie musiało zapłacić po 5 tys. złotych. Trzech z nich, objętych kwarantanną domową, nie zastosowało się do obowiązujących ich zasad, czwarty zaś, zlekceważył przepisy związane z przemieszczaniem się. Nałożone kary pieniężne nie wykluczają w tym przypadku odpowiedzialności prawnej. W każdym z czterech przypadków, za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Wyszedł z dzieckiem na spacer. Policja wlepiła mu mandat! [WIDEO]

Nie dajcie się oszukiwać i nie kupujcie testów do samodzielnego wykonywania w domu

Zaskakujący gest więźniów – podziękowali medykom za ich trud w walce z koronawirusem

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close