RegionWiadomość dnia

Śląskie: Nie dla wszystkich to koniec roku szkolnego. Czy nie zabraknie miejsc w szkołach średnich?

Ponad pół miliona uczniów z województwa śląskiego kończy dzisiaj rok szkolny. Ale nie wszyscy pojadą od razu na wakacje, bo stres czeka jeszcze absolwentów ósmych klas i gimnazjów. Stres związany z pytaniem – „czy dla wszystkich wystarczy miejsc w szkołach średnich?”.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉


Blisko 80 tysięcy uczniów będzie rywalizować o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych. W Śląskim Kuratorium Oświaty jednak zapewniają, że miejsc dla dzieci nie braknie, bo tych jest ponad 91 tysięcy.

– Ważne jest, aby rodzice również uspokajali swoje dzieci. Uczniów klas 8 i trzecich klas gimnazjów. I ze spokojem podchodzili do całego procesu rekrutacyjnego – mówi Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

 

A o spokój może być ciężko po wakacjach. Bo zgodnie z zapowiedziami ZNP od września nauczyciele ponownie mogą przystąpić do strajku. Śląskie Kuratorium Oświaty liczy jednak na to, że nauczyciele nie będą strajkować, a rozwiązania wynegocjowane z rządem wywołają wśród nich „refleksję”.

– My dołożymy wszelkich starań i będziemy robić wszystko, żeby sytuacja strajkowa nie wpłynęła na zagrożenie bezpieczeństwa uczniów. Będziemy wspierać dyrektorów szkół, organy prowadzące, w takim działaniu, które nie narazi uczniów na negatywne skutki takich decyzji, jaką będzie przystąpienie do strajku – mówi Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

 

Czas na składanie dokumentów do szkół ponadgimnazjalnych uczniowie mają do 25 czerwca. Listy z zakwalifikowanymi osobami zostaną opublikowane 16 lipca.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close