RegionWiadomość dnia

Śląskie: Pijany wiózł 5-letniego syna quadem! Okazało się, że jest poszukiwany

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę quada, który jechał bez kasku. Okazało się, że 32-latek prowadził pojazd niedopuszczony do ruchu, a badanie trzeźwości dało wynik prawie promila alkoholu. Jakby tego było mało, nieodpowiedzialny kierowca przewoził z tyłu 5-letnie dziecko, a po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych, okazało się, że jest poszukiwany.

 

Były prezydent traci mandat, bo ma pianino? I co jest w poradniku „Jak przeżyć na SOR?” Sprawdźcie w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Dyżurny wodzisławskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy, który pomiędzy blokami jeździ bez kasku quadem i z tyłu przewozi małe dziecko. Na ulicę Przemysława wysłany został patrol ruchu drogowego. W okolicy jednego z bloków mundurowi zauważyli pojazd i zatrzymali go do kontroli. Z tyłu siedział 5-letni chłopiec. 32-latek został przebadany na zawartość alkoholu – miał w organizmie prawie promil.

Podczas kontroli wyszły jeszcze na jaw dodatkowe przewinienia. Kierowca nie miał uprawnień do kierowania, a na quadzie założona była tablica rejestracyjna z innego pojazdu. Ponadto, czterokołowiec nie był zarejestrowany i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia.

Dziecko oddano pod opiekę rodzinie, a kierowcę przewieziono do komendy. Tam też okazało się, że wodzisławianin jest poszukiwany przez organy ścigania. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę quadem w stanie nietrzeźwości i za szereg popełnionych podczas jazdy wykroczeń.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close