AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Policja uderzyła w kiboli! Przejęła narkotyki za 2 mln złotych, rozbiła dwa gangi! [WIDEO]

To największe uderzenie w śląskich pseudokibiców od wielu miesięcy! Policja rozbiła dwa gangi stadionowych kiboli. Policjanci nie tylko zatrzymali 13 osób, ale i przejęli narkotyki o rekordowej wartości 2 milionów złotych!

 

 

Śmierć pacjenta w męczarniach w Sosnowcu wstrząsnęła Polską!

 

 

13 zatrzymanych i narkotyki warte 2 mln zł to wynik dwóch operacji, jakie prowadziła policja w woj.śląskim. W trakcie pierwszej z nich policjanci z Wydziały ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji wkroczyli do firmy w Sosnowcu zajmującej się m.in. hurtową sprzedażą artykułów spożywczych. W trakcie przeszukania znaleziono tam kilkadziesiąt zafoliowanych paczek, w których było aż 65 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości 1 950 000 zł. To największy jednorazowy transport środków odurzających przejętych w tym roku w naszym regionie.

Rozbicie dwóch gangów pseudokibiców na Śląsku

 

Podczas akcji w sosnowieckiej firmie zatrzymano jej 19-letniego właściciela, 39-letniego mieszkańca Szczecina, a także towarzyszącą im 39-letnią mieszkankę Będzina. Cała trójka jest powiązana z pseudokibicami kilku śląskich drużyn piłkarskich. 39-latkowi oraz jego 19-letniemu koledze przedstawiono zarzuty m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi im za to 10 lat więzienia.

39-latek musi się liczyć z surowszą karą. W przeszłości mężczyzna był już karany za przestępstwa narkotykowe. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany, gdyż musi odbyć karę więzienia za nie płacenie alimentów.

Drugą operację przeciwko pseudokibicom przeprowadzili policjanci z katowickiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymali 10 członków dwóch działających w latach 2015-2017 w woj.śląskim grup przestępczych. Pięciu z nich na przesłuchania doprowadzono z aresztów. Liderem obu był 46-letni Adam S. ps. Apacz. Mężczyzna jest związany z pseudokibicami jednego z klubów piłkarskich.

Dwa gangi pseudokibiców rozbite na Śląsku. Handlowali narkotykami, kradli całe TIRy!

 

W Śląskim Wydziale Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Z kolei Adam S. odpowie za kierowanie dwoma gangami. Trzej podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci ustalili, że członkowie pierwszego gangu Apacza kradli naczepy samochodów ciężarowych. Wstępnie zebrany materiał dowodowy wskazuje, że mogło dojść do co najmniej 20 takich kradzieży. Dodatkowo łupem gangsterów padły dwa ciągniki siodłowe wraz z naczepami o łącznej wartości 2 mln zł. Pojazdy te trafiały do właściciela złomnicy.

Natomiast druga kierowana przez Apacza grupa przestępcza zajmowała się przemytem marihuany. Kurierzy przewozili narkotyki z Holandii. Szacuje się, że w latach 2015-2016 gang przemycił na teren województwa śląskiego co najmniej 30 kilogramów marihuany o wartości około 600 tys. zł,

Jak mówią policjanci, śledztwo w tej sprawie jest rozwojowe i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

autor: WZ(red)/KWP Katowice
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close