AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Przybywa zakażonych koronawirusem. Pierwszy przypadek w Siemianowicach!

Przybywa przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych testami. Wg ostatnich danych mamy 107 chorych na terenie województwa śląskiego. Pierwszy przypadek odnotowano w Siemianowicach Śląskich.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Kontakt z osobą z Austrii był przyczyną zakażenia koronawirusem starszego mężczyzny, który przebywa w izolatce w szpitalu w Katowicach. Mężczyzna ma choroby współistniejące i jest w średnim stanie.

Do szpitala w Chorzowie przewieziony zostanie mężczyzna z powiatu gliwickiego w sile wieku. Mieszkaniec od grudnia przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z osobami z zagranicy. Gdy wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia, zgłosił się do sanepidu, ten zaś skierował go na oddział zakaźny w Chorzowie. Pobrane próbki wykazały obecność groźnego wirusa. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia mężczyzny.

W dobrym stanie jest młoda kobieta z powiatu lublinieckiego, która miała kontakt z osobą zakażoną. Próbki pobrane od dwóch osób w sile wieku z jej najbliższego otoczenia również wykazały obecność koronawirusa w organizmie. Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych mieszkańcy pozostaną w izolacji domowej.

Jest też pierwszy przypadek koronawirusa w Siemianowicach Śląskich, o czym mieszkańców poinformował prezydent miasta, Rafał Piech. To mężczyzna, który nie jest hospitalizowany, jest w dobrym stanie i jest pod nadzorem sanepidu.

-Mamy w Siemianowicach jednego pacjenta u którego zdiagnozowano koronawirusa, pacjent był na kwarantannie domowej, wiemy, że nie miał kontaktu z innymi osobami, stan pacjenta ocenia się jako dobry, więc nie wymaga hospitalizacji, obecnie jest pod nadzorem sanepidunapisał prezydent Rafał Piech na swoim facebooku.

Moi drodzy, przekazują dane na 20.30.Mamy w Siemianowicach jednego pacjenta u którego zdiagnozowano koronawirusa,…

Opublikowany przez Rafała Piecha Środa, 25 marca 2020

W sumie w województwie śląskim mamy 107 odnotowanych przypadków koronawirusa. 2 z nich niestety śmiertelne.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: ŚUW/Rafał Piech facebook

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Niby nie można, ale jednak można? Kiedy nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu?

Metropolia i marszałek przesuwają miliony na walkę z koronawirusem!

„Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał…”. Nietypowa interwencja policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close