AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Puma wróciła! Widziano ją pod Bieruniem! Władze wydały OSTRZEŻENIE

Puma wróciła! Po tym, jak puma, którą widziano w rejonie Pszczyny i Kobióra rozpłynęła się w powietrzu, a akcja poszukiwawcza nic nie dała – puma znowu dała znać o sobie! Dużego drapieżnika tym razem widziano pod Bieruniem!

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wiele wskazuje na to, że puma widziana pod Bieruniem może być tym samym osobnikiem, który kilka tygodni temu został zauważony pod Pszczyną. Pumę zaobserwowano w Małym Chełmie w pobliżu Bierunia.

-21 października do Urzędu Gminy (Chełm Śląski dop.red.) wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, iż 10 października w Małym Chełmie jeden z mieszkańców zauważył duże zwierzę przypominające pumę. O zdarzeniu zostało poinformowane m.in. Nadleśnictwo Katowice, Powiatowy inspektorat Weterynarii w Tychach oraz Koło Łowieckie „Łabędź”w Bieruniu – czytamy na stronie urzędu gminy Chełm Śląski.

 

Władze gminy do tego, że na jej terenie może znajdować się puma podeszły bardzo poważnie i wydały ostrzeżenie:

W związku z tym, do czasu wyjaśnienia zdarzenia, zalecamy ostrożność przy wchodzeniu do lasów i poruszaniu się w przestrzeniach otwartych ( łąki,pola). W razie zaobserwowania zwierzęcia prosimy o kontakt z numerem alarmowym 112.

 

Pumę wcześniej widziano w okolicach Pszczyny i Kobióra.

Puma w Pszczynie? Trwają poszukiwania groźnego drapieżnika! [WIDEO]

-Interwencja dotyczyła dzikiego zwierzęcia. Dokładnie pumy, która miała być widziana w Piasku w okolicach ulic Katowickiej i DK1. Dyżurny zareagował natychmiast, wysłał tam patrol policji. Informacja nie została potwierdzona. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnej innej tego typu informacji, jesteśmy w stałym kontakcie ze strażnikami leśnymi i czekamy na rozwój wydarzeń – mówi asp. sztab. Karolina Błaszczyk, KPP w Pszczynie.

Ale zgłoszenia miała Straż Miejska w Pszczynie. Wg relacji świadków – puma miała być widziana w Radostowicach oraz w Kobiórze. Jak powiedział nam Piotr Łapa, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pszczynie, we wtorek, 1 października przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Nadleśnictwa Kobiór spotkają się, by omówić plan działania. Nie są przewidywane żadne obławy, ale relacje świadków są na tyle spójne i jednorodne, że służby muszą zareagować – mówi Piotr Łapa, UM Pszczyna.

Wg relacji świadków – widziany był duży, o wiele większy od domowego kot z bardzo grubym ogonem. Sygnały o pojawieniu się pumy w Pszczynie i okolicach wciąż są zbierane i analizowane.

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Makabryczne szczegóły zabójstwa 33-latki z Bielska-Białej [WIDEO]

38 protestów do Sądu Najwyższego! Chcą ponownego przeliczenia głosów [WIDEO]

Nie żyje radny PiS. Jego ciało wyłowiono z Wisły

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

4 thoughts on “Śląskie: Puma wróciła! Widziano ją pod Bieruniem! Władze wydały OSTRZEŻENIE”

    1. Witam ostatnio na grzybach w okolicach Woli i Brzeszcz tez widzialem mala pume jednak biorac to na spokojnie bo zawsze chodze z bronia po chwili okazalo sie,ze to kot rasy my cone ale faktycznie robil mylne wrazenie i stawiam,ze ta puma to ten kot i tyle!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close