AlarmRegionWiadomość dnia

Puma w Pszczynie? Trwają poszukiwania groźnego drapieżnika! [WIDEO]

Wracamy do sprawy pumy, która pojawiła się w Pszczynie. Relacji o drapieżnym kocie, widzianym w okolicach Pszczyny i powiecie pszczyńskim jest coraz więcej. I wszystko wskazuje na to, że nie są wyssane z palca. Służby i władze gminy podeszły do sprawy bardzo poważnie.

 

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Puma w Pszczynie ? Policja ostrzega. Wczoraj dyżurny policji otrzymał zgłoszenie.

-Interwencja dotyczyła dzikiego zwierzęcia. Dokładnie pumy, która miała być widziana w Piasku w okolicach ulic Katowickiej i DK1. Dyżurny zareagował natychmiast, wysłał tam patrol policji. Informacja nie została potwierdzona. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnej innej tego typu informacji, jesteśmy w stałym kontakcie ze strażnikami leśnymi i czekamy na rozwój wydarzeń – mówi asp. sztab. Karolina Błaszczyk, KPP w Pszczynie.

Ale zgłoszenia miała Straż Miejska w Pszczynie. Wg relacji świadków – puma miała być widziana w Radostowicach oraz w Kobiórze. Jak powiedział nam Piotr Łapa, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pszczynie, we wtorek, 1 października przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Nadleśnictwa Kobiór spotkają się, by omówić plan działania. Nie są przewidywane żadne obławy, ale relacje świadków są na tyle spójne i jednorodne, że służby muszą zareagować – mówi Piotr Łapa, UM Pszczyna.

Wg relacji świadków – widziany był duży, o wiele większy od domowego kot z bardzo grubym ogonem. Sygnały o pojawieniu się pumy w Pszczynie i okolicach wciąż są zbierane i analizowane.

PILNE!!! Puma zauważona pod Pszczyną! Mieszkańcy przerażeni, jest specjalny KOMUNIKAT!

Skąd wzięła się puma w Pszczynie? Na policję nie wpłynęło jednak żadne zgłoszenie, że puma uciekła z któregoś z ogrodów zoologicznych w Polsce lub w Czechach. Według znawców tego zwierzęcia są jednak małe szanse, że puma zaatakuje człowieka.

-Są to zwierzęta, które będą bać się ludzi jako dla nich naturalnego zagrożenia. Człowiek jest większy, jest silniejszy. Jedyne co może skłonić to zwierzę do zabudowania ludzkiego, to możliwość pozyskania pożywienia w bardzo łatwy sposób, mówimy o takich zwierzętach jak koza czy owca – mówi Kamil Stanek, właściciel pumy.

Puma grasuje w Beskidach?! Była widziana w okolicach Jeleśni

Czeskie media pod koniec czerwca informowały, że mieszkańcy widzieli pumę około 250u km od polskiej granicy. Trafiono też na ślady drapieżnika. Dlatego w przypadku zaobserwowania zwierzęcia prosi się o natychmiastowy kontakt z policją bądź strażą miejską pod nr tel 32 210 43 73.

 

autor: Monika Herman/Wojciech Żegolewski
Obraz  Wayne Linton z  Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Puma pojawiła się na Śląsku! Mieszkańcy przerażeni, jest specjalny KOMUNIKAT!

Posypią się mandaty i zabrania dowodów rejestracyjnych! Na drogach rusza policyjna akcja SMOG

Silny wiatr w całej Polsce! Nadciąga gwałtowna zmiana pogody

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close