Region

Śląskie: jutro na drogach policyjna akcja SMOG

Już jutro w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”.

TOP 5 Silesia Flesz: Uzbierali w internecie dla okradzionej 99-latki PÓŁ MILIONA!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Policjanci będą zwracali uwagę nie tylko na łamanie przepisów drogowych, ale przede wszystkim na eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), zbadają emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Działania mają także charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci przypominają kierującym, że smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Źródło: Śląska Policja, fot. archiwum

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

„Żebyś ścierwie je…y poroniła, ty lachonie wystawiający dupę”. Stalker z Uniwersytetu Śląskiego na razie bezkarny!

Najwięcej kabrioletów rejestruje się na Śląsku! Nie wierzycie? Sprawdźcie!

Marihuana zamiast pieczarek. CBŚP zabezpieczyło ponad 1200 krzaków

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

4 thoughts on “Śląskie: jutro na drogach policyjna akcja SMOG”

    1. Wydaje mi się że to dobra alternatywa, dla aut które nie posiadają katalizatora i zatruwaja nam powietrze, każdy kierujący pojazdem powinien byc brany za dupę, graty albo do naprawy a jak kogoś nie stać na naprawę zapłaci za mandat. I szybko nauczy to pokory ów kierowcę. Ale głupia rzeczą jest publikowanie takiego artykułu, jest to działanie które może zepsuć aktywność i cała imprezę niebieskich bagiet. Całkowicie głupie.

      1. Skoro nasz artykuł jest głupi – to polecamy strony poszczególnych komend policji. Samio to zapowiedzieli, nie wzięliśmy tego z chmur ani z sufitu

  1. Lepiej zacznijcie jeździć po starszych domach po 18.00 i sprawdzajcie czym ludzie pala w piecach, a nie zwalacie na auta,ze tworzą smog. Smog to tworzy zła infrastruktura drogowa niedopasowana do rzeczywistości. Żeby przejechać przez niektóre miasta na Śląsku to trzeba się nastac w miastach na światłach i swiatelkach, czasami nawet na autostradzie do Katowic stoi się w korku, bo jak jest stluczka to koniec. Ruch stoi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close