KrajRegionWiadomość dnia

Śląskie: Sklepy z odzieżą i butami znowu się otwierają! Ale nie wszystkie [WIDEO]

Sklepy odzieżowe powoli odmrażają swoją działalność i otwierają się na klientów. Ale tylko te, które znajdują się poza galeriami handlowymi. Bo zgodnie z obostrzeniami w galeriach nadal nie mogą sprzedawać. Dziś, po kilku tygodniach utrudnień, możemy już kupić stacjonarnie np. buty.

 

 

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

– Bardzo dobrze, że już otworzyli ten sklep. Bo przecież w butach trzeba chodzić, a jak komuś się rozleciały, to co zrobić? mówi Gabriela, mieszkanka Siemianowic Śląskich.

Ten sklep to tylko jeden z wielu należących do sieci CCC. Na razie spółka uruchomiła 130 sklepów w całym kraju, między innymi w Mikołowie i Siemianowicach Śląskich. Teraz firma czeka na kolejne kroki odmrażania gospodarki, według których handel w galeriach rozkwitnie na nowo.

– Jeżeli zapadnie decyzja by odmrozić całkowicie gospodarkę i uwolnić dostęp do galerii handlowych my jesteśmy gotowi. Poczyniliśmy wszelkie kroki i przedsięwzięcia, które pozwolą nam w sposób bezpieczny nie tylko dla nas i naszych pracowników, ale przede wszystkim klientów, otworzyć nasze salony, aby w sposób bezpieczny mogli robić zakupy – mówi Jakub Grzelak, dyrektor sprzedaży w firmie CCC.

Śląskie: Sklepy z odzieżą i butami znowu się otwierają! Ale nie wszystkie
Śląskie: Sklepy z odzieżą i butami znowu się otwierają! Ale nie wszystkie

Swoje sklepy otworzyły też inne znane marki jak H&M, Douglas czy Coccodrillo. Ale do codzienności sprzed epidemii starają się też wrócić te mniejsze, jak ten sklep z używaną odzieżą w Katowicach.

-Otworzyliśmy w poniedziałek i tak stopniowo coraz więcej tych ludzi jest. Bo tak na początku nie wiedzieli, że jest otwarte jeszcze. Bo tak wszyscy mają praktycznie pozamykane tutaj na Placu Miarki. Dzisiaj też otworzył się zamknięty przez półtora miesiąca innych ciucholand na Kościuszki, też już jest otwartymówi Danuta, sprzedawca z Katowic.

Uruchomienie sprzedaży w galeriach handlowych będzie możliwe dopiero w ramach III etapu zaplanowanego przez rząd. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

200 osób wygrało walkę z koronawirusem w województwie śląskim

Strażacy dogaszają ogromny pożar lasów pod Częstochową. Straty ogromne! [WIDEO]

Piłkarska ekstraklasa: Plan powrotu na boiska zaakceptowany. Kibice już zacierają ręce!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close