KrajRegion

Śląskie: Tony tytoniu i fabryka lewych fajek! Zobaczcie, co odkryli policjanci w czasie akcji! [WIDEO]

W Bielsku-Białej zlikwidowano drukarnię opakowań do papierosów i magazyny, w których znajdowało się blisko 11 ton tytoniu. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach ustalili, że na terenie Bielska-Białej, Zasola Bielańskiego i Ligoty, dochodzi do przestępstw akcyzowych.

 

#WIOSNA chce zamykać kopalnie na Śląsku!? I dlaczego prezydent Mysłowic szuka truciciela kotów? Sprawdź najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ!


-Funkcjonariusze administracji skarbowej wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP weszli do tych trzech punktów. Tam znaleźli nielegalną drukarnię do drukowania opakowań na papierosy bardzo znanych marek, jak również maszyn do wykrawania takich opakowań i 180 tys sztuk nielegalnych papierosów. Wartość tego towaru, która została zabezpieczona to ponad 5 mln zł. Gdyby ten towar trafił na rynek krajowy, to Skarb Państwa straciłby blisko 9 mln złotych – mówi Grażyna Kmiecik, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Do sprawy zostało zatrzymanych łącznie 11 osób – w tym dwóch obywateli Armenii, trzem osobom postawione zostały zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Postawione im również zostały zarzuty produkcji tytoniu wbrew obowiązującym przepisom i bez opłacania podatków.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close