RegionWiadomość dnia

Śląskie: W tym roku nie ma akcji „Święta”! Ale policji na drogach i tak sporo

Apel o ostrożność. W tym roku policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nie prowadzą szeroko zakrojonej akcji „Święta”. Możemy się spodziewać wzmożonych kontroli na drogach, bo piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców jak zwykle nie brakuje.

 

 

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

– Dużo osób jest nieodpowiedzialnych, no ja akurat jestem, ale nie mam wpływu na innych, tak samo inni na nich nie mają wpływu – uważa Rafał, kierowca.

Wpływu nie mamy również na pogodę. Według IMGW w trakcie świąt możemy spodziewać się opadów śniegu, jak również spadku temperatury poniżej zera. Warto ściągnąć nogę z gazu, bo na drodze pojawi się tzw. szklanka.

-Przede wszystkim bądźmy trzeźwi, myślmy. Pamiętajmy o tym, że droga naprawdę może być zmienna, może być mokra, może być śliska, także naprawdę może być niebezpiecznie, ale myślę, że świąteczna atmosfera i zdecydowanie wolniejsza jazda niż na co dzień, gdzie tak nie potrzeba pośpiechu, spowoduje to, że wszyscy bezpiecznie dojedziemy do swoich domów – mówi kom. Tomasz Bratek, KWP w Katowicach.

O ostrożność prosi się również pieszych, których w tym roku na śląskich drogach zginęło rekordowo najwięcej, bo aż 61.

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

GKS Katowice będzie grał mecze na imponującym stadionie. Miasto rozpisało już przetarg

Brutalny napad w Psarach. Bandyci skatowali do nieprzytomności ekspedientkę [WIDEO]

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close