AlarmRegion

Śląskie: Wymachiwali samurajskimi mieczami tuż przed centrum handlowym!

W okolicach podziemnego przejścia dla pieszych, które przebiega pod DK-1 w Pszczynie, dwóch pijanych mężczyzn wymachiwało mieczami samurajskimi.

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zastali w rejonie supermarketu przy ul. Broniewskiego w Pszczynie dwóch mężczyzn: 38- latka z Czechowic-Dziedzic i 37-latka z Pszczyny. Obaj panowie mając w swoich organizmach po przeszło 2 promile alkoholu, wymachiwali samurajskimi mieczami.
 

Swoje wyczyny zakończyli, gdy tylko zauważyli zbliżających się do nich mundurowych. Chwilę później przekazali policjantom, jak wyjaśnili, znalezione w koszu na śmieci przedmioty zamierzali sprzedać w antykwariacie.

Zabezpieczone rzeczy z pewnością nie są oryginalnymi mieczami japońskimi. Trudno w ich przypadku mówić nawet o wiernej kopii. Nie zmienia to jednak faktu, że głownia, która stanowi integralną część miecza, była wykonana z metalu i z jednej strony była zaostrzona.

Właśnie te elementy będą brali teraz pod uwagę policjanci zajmujący się tą sprawą. Ocenią, czy wymachiwanie przez mężczyzn w miejscu publicznym takimi przedmiotami można uznać za niebezpieczne i czy okoliczności ich posiadania mogły wskazywać na zamiar użycia ich w celu popełnienia przestępstwa.

Warto pamiętać, że w takim przypadku, czyli zgodnie z art 50a kodeksu wykroczeń, sprawca musi liczyć się z karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 tys. zł.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close