Region

Śląskie: Z siekierą w ręku przyszedł rozprawić się z chłopakiem swojej byłej dziewczyny

Dwaj nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat uciekli z ośrodka wychowawczego, by wymierzyć „sprawiedliwość” po tym, jak jednego z nich opuściła dziewczyna. Na umówioną „ustawkę” z jej nowym partnerem przyszli wsparci towarzystwem 40-letniego konkubenta matki jednego z nastolatków. 

 

Strajk nauczycieli: MATURA w tym roku ZAGROŻONA? TOP 5 Silesia Flesz

Do zdarzenia doszło w centrum Będzina. Dwaj nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat kilka dni wcześniej uciekli z ośrodka wychowawczego, aby przyjechać do Będzina. Powodem nielegalnej „wycieczki” do miejsca zamieszkania jednego z nastolatków stał się zawód miłosny, jakiego doznał od dziewczyny.

Jak się okazało, jego była sympatia od pewnego czasu zaczęła się spotykać z innym chłopakiem. 17-latek postanowił rozmówić się z nowym partnerem dziewczyny na tzw. ustawce.

Chłopcy umówili się na spotkanie w centrum Będzina. Żaden z nich nie dotrzymał jednak warunków umowy, która przewidywała spotkanie wyłącznie w cztery oczy. 17-latek pojawił się w towarzystwie 16-letniego znajomego oraz 40-letniego konkubenta jego matki. Dodatkowo uzbroił się w siekierę. Jego przeciwnik pojawił się w grupie 7 innych osób. Jednak na widok „oręża” trzymanego w dłoni przez 17-latka cała grupa salwowała się ucieczką. Nie udało się niestety uciec 19-letniemu mieszkańcowi Wojkowic. Zaatakowany nastolatek został dotkliwie pobity, a w trakcie zajścia dodatkowo uderzony siekierą w plecy. Doznał złamania ręki.

Powiadomieni o całym zajściu będzińscy funkcjonariusze zatrzymali już 16-latka. Zatrzymanie dwóch pozostałych napastników jest kwestią czasu.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close