Oglądaj w TVSRegionZ życia miast

„Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” – jak chronić się przed zanieczyszczonym powietrzem

Jak chronić się przed zanieczyszczonym powietrzem w samym środku okresu grzewczego?

 

Na te pytanie odpowiedzi postarają się udzielić goście kolejnego programu „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”.  Dodatkowo widzowie programu prowadzonego przez red. Marię Zawałę dowiedzą się, z jakich źródeł finansowania mogą korzystać, aby zmienić sposób ogrzewania w swoich domach. Poznamy także działania Samorządu Województwa Śląskiego w walce ze smogiem oraz dowiemy się, jaki jest wpływ smogu na zdrowie człowieka.

Gośćmi drugiego odcinka będzie Izabela Domogała – Członek Zarządu Województwa Śląskiego, prof. Jacek Białkowski – Kierownik Kliniki Kardiologii Dziecięcej w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, dr Janina Fudała – prof. Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, ekspert w dziedzinie diagnozowania stanu i prognozowania zmian jakości środowiska oraz Tomasz Bednarek – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zapraszamy na kolejny odcinek audycji z cyklu: „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”. Początek programu w czwartek 18 lutego o godz. 17:30 na antenie TVS.

Wszystkie odcinki dostępne online znajdziesz TUTAJ

 

Kampania „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” skierowana jest do wszystkich mieszkańców regionu, szczególnie do rodziców i opiekunów dzieci, osób aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu, kobiet w ciąży, osób z problemami zdrowotnymi, młodzieży szkolnej, studentów, osób w wieku produkcyjnym, seniorów oraz opiekunów osób starszych.

Dowiedz się jak zadbać o lepsze powietrze w województwie śląskim na:

www.slaskiesmogstop.pl

www.powietrze.slaskie.pl

Aplikację Śląskie SMOGSTOP można pobrać ze sklepu Google Play oraz z App Store.

Kampania prowadzona jest w ramach projektu InfoSMOG-MED dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi Priorytetowej II Cyfrowe śląskie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close