Region

Śląskie: Znęcał się nad niepełnosprawną matką. Wyrodny syn rzucił się na kobietę z siekierą

Pilchowice. 42-latek znęcał się psychicznie nad swoją niepełnosprawną matką. Ofiara milczała, jednak dzielnicowy był czujny i wiedział, że pod dachem niepełnosprawnej kobiety źle się dzieje.

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

19 sierpnia, Sąd Rejonowy w Gliwicach, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 42-letniego mieszkańca Pilchowic. Mający problem z alkoholem mężczyzna nie raz dawał się we znaki mieszkającej z nim 62-letniej niepełnosprawnej matce.

Dzielnicowy pełniący służbę w rejonie zamieszkania niepełnosprawnej kobiety i jej syna miał podejrzenia, że w domu tej rodziny źle się dzieje. Ofiara jednak, jak często bywa w takich przypadkach, długo chroniła swego oprawcę i nie składała wniosku o ściganie. Mimo to funkcjonariusz monitorował sytuację i założył rodzinie tzw. niebieską kartę. Jak ustalił, 42-latek był nieobliczalny, gdy był pod wpływem alkoholu. Raz rzucił się na matkę z siekierą i porąbał drzwi do pomieszczenia, w którym kobieta się ukrywała.

Interwencja policji oraz środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuraturę i sąd, tymczasowo odseparowały sprawcę od ofiary. Kolejnym etapem będzie rozprawa przed sądem, na której zeznawać będą świadkowie. Wyrodny syn może trafić za kraty nawet na 8 lat.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostrzeżenie meteo przed BURZAMI I GRADEM!

Śląskie: Zasnął za kierownicą, a samochód zatonął w stawie

Śląskie: Potrącił mężczyznę, przewiózł go na masce i… uciekł!

źr. KMP Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close