KategoriaRegion

Śląskie: Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wyszli na ulice

Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Policjanci od początku są na pierwszej „linii frontu” walki z wirusem i pozostaną na niej do jej zakończenia. Teraz funkcjonariusze w realizacji swoich zadań są wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W związku z wprowadzeniem przez administrację rządową kolejnych obostrzeń, policjanci wzmagają kontrole na ulicach. Sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do nowych rygorów. Wobec osób lekceważących nowe prawo nie będzie pobłażania i muszą się one liczyć z surowymi konsekwencjami w postaci wysokich mandatów lub wniosków o ukaranie do sądu. Wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom – czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Priorytetem policji jest kontrola przestrzegania nowego prawa wprowadzonego w celu zwalczania rozprzestrzeniania się zakażeń. Mundurowi pojawiają się w okolicach galerii handlowych, głównych ciągów pieszych i parków oraz osiedli mieszkalnych. Policjanci z drogówki kontrolują cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do nowych obostrzeń. Funkcjonariusze policji w realizacji swoich zadań są wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close