Region

Śląskie ZOO ostrzega przed kleszczami, bo ludzie wypróżniają się w krzakach

W chorzowskim ZOO można spotkać tabliczki z napisem „Uwaga kleszcze”. Okazuje się jednak, że wcale nie chodzi o ostrożność przed tymi niebezpiecznymi pajęczakami a o… zachowanie odwiedzających ogród zoologiczny – poinformował portal Katowice24.info.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Jak podają dziennikarze portalu tabliczek w ogrodzie pojawiło się bardzo dużo. Są rozstawione nawet co ok. 10 metrów. – Borelioza to choroba zawodowa wśród pracowników zoo. Dlatego są oni przez pracodawcę odpowiednio zabezpieczani. Muszą używać kremów odstraszających kleszcze. Poza tym w chorzowskim zoo są wyposażeni w kombinezony ochronne, których używają podczas wejścia pomiędzy drzewa – pisze portal Katowice24.info.

Jednak jak udało się ustalić dziennikarzom tabliczki nie zostały zamontowane z powodu kleszczy, a… zachowania ludzi odwiedzających ZOO. Okazuje się, że zwiedzający zamiast udać się do toalety, idą załatwić potrzeby fizjologiczne w krzaki. Często wyrzucają tam także zużyte pieluchy. Takie tabliczki mają ich odstraszyć przed takim zachowaniem.

Źródło: Katowice24.info

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice zapowiadają pozew do sądu za marsz nacjonalistów

Fundacja TVS z pomocą dla Hospicjum Cordis. W czasie epidemii koronawirusa potrzebne jest wszystko!

Kopalnie PGG dostały 9 nowych koncesji na wydobycie. Dla których kopalni? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close