KrajRegionŚwiat

Sławny youtuber FunForLuis w Polsce, czyli pomysł na wirtualną promocję naszego kraju!

Witold Bańka w w Porannej rozmowie w radiu RMF FM wspomniał o swoim pomyśle promowania Polski w wirtualnym świecie. Poinformował o „zakontraktowaniu” ośmiu youtuberów w tym FunForLuis. Teraz pytanie. Kim jest FunForLuis?

 

Luis John Cole, znany bardziej jako FunForLuis to brytyjski filmowiec i youtuber. Słynie z tzw. Daily Vlogów, czyli codziennych relacji ze swojego życia. Wydaje się nudne? Otóż nie! Luis jest podróżnikiem, dzięki niemu jednego dnia możemy przejść się wzdłuż mostu na Manhattanie, a kolejnego wygrzewać się na słonecznej plaży na Majorce.

Możemy podziwiać ciekawe życie blogera i planować swoje podróże w trakcie 14-dniowego urlopu. Czy jego kolejna wyprawa obejmie kurorty nadmorskie nad Bałtykiem, przepiękne krajobrazy Mazur, doskonale rozwijające się miasto Katowice i piękne, ale i pełne niebezpiecznych niedźwiedzi Tatry? Zdaniem Witolda Bańki tak!

Dlaczego warto reklamować się na Youtube?

Po pierwsze z powstałego w 2005 roku portalu korzysta codziennie ponad miliard użytkowników! Można tam znaleźć video o prawie każdej tematyce, od śmiesznych filmików, do pełnowartościowych filmów dokumentalnych, dzięki czemu serwis trafia do każdego odbiorcy bez względu na płeć, wiek, zainteresowania, czy miejsce zamieszkania. Youtube jest dostępny w 78 krajach, w 76 językach, co daje możliwość dotarcia do ludzi, którzy o Polskę znają tylko z podręczników z geografii, lub nie znają w ogóle.

Ostatnio bardzo głośnym tematem są spadki zasięgów profili firmowych na Facebooku, dzięki czemu coraz więcej firm szuka szans w promocji na Youtube. Nie tylko firmy, również miasta. Kilka lat temu m.in. Kraków, Warszawa i Rzeszów inspirując się piosenką Happy Pharella Williamsa stworzyły filmiki promujące najciekawsze miejsca w tych miastach. Ważne jest tutaj pojęcie marketingu wirusowego. Dzięki tej akcji filmiki rozprzestrzeniły się jak wirus po wszystkich portalach social media, również wśród społeczności lokalnej. Akcja okazała się sukcesem, liczymy, że pomysł ministra sportu i turystyki również!

Jeżeli można wykorzystać taką drogę promocji to dlaczego nie? Gorąco kibicujemy i zapraszamy Luisa do naszego pięknego kraju!

(Mateusz Pojda)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close