RegionWiadomość dnia

Smok dołączył do Szlaku Ślonski Godki. Drach pilnuje od teraz Legendii [ZDJĘCIA]

Do Heksy, Beboka czy Skarbnika dołączył właśnie Drach. Kolejna figurka składająca się na Szlak Ślonski Godki w Katowicach została dziś odsłonięta. Można ją znaleźć przed bramą główną Śląskiego Wesołego Miasteczka.

 

Zobaczcie najnowsze wydanie serwisu SILESIA FLESZ [31.08.2018]

-Postanowiliśmy po długich wyborach, w zasadzie nie tylko my ale także nasi goście, bo przeprowadziliśmy ankietę wśród gości Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka, którą z postaci chcieliby tutaj widzieć w parku i zdecydowali wspólnie z nami, że będzie to Drach, czyli śląski smok. Jest to postać jak najbardziej legendarna, wiążąca się z Legendią a i w samej Legendii kilka takich smoków, czyli kolegów naszego Dracha na pewno będzie można znaleźć – mówi Paweł Cebula, dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Szlak Ślonski Godki wzbogacił się o figurkę Dracha. Stanęła przed Legendią
Szlak Ślonski Godki wzbogacił się o figurkę Dracha. Stanęła przed Legendią

Szlak Ślonski Godki ma stanowić połączenie nowoczesności z tradycją i w sposób ciekawy przybliżyć ślonsko godke. -Pomysł narodził się podczas zimowego wieczoru, kiedy się zastanawialiśmy w jaki sposób uatrakcyjnić Katowice, które są miastem nowym i nie mają dużo starych atrakcji, natomiast są miastem, które ewidentnie kojarzy się ze śląską kulturą. Jako, że nawiązanie do tej śląskiej kultury i znajomość legend śląskich jest warta rozpropagowania, to tak się zrodził Szlak Ślonski Godki – mówi Tomasz Gardian, pomysłodawca Szlaku Ślonski Godki.

Szlak Ślonski Godki wzbogacił się o figurkę Dracha. Stanęła przed Legendią
Szlak Ślonski Godki wzbogacił się o figurkę Dracha. Stanęła przed Legendią

Od początku Szlak Ślonski Godki łatwo nie miał. Niektóre z figurek nawet kilkukrotnie były kradzione. Część do dziś nie ma na szlaku, ale wkrótce ma się to zmienić. -Postanowiliśmy troszkę pójść z duchem czasu i w oparciu o technologię rozszerzonej rzeczywistości odtworzyć te figurki, które notorycznie ulegały dewastacji. To w ich miejsce powstaną, mamy nadzieję niezniszczalne znaczniki, które przypomną o szlaku, a osoby, które będą chciały zobaczyć tą figurkę z użyciem specjalnej aplikacji w telefonie będą mogły odezwać się do figurki i ta figurka jakoś zareaguje poprzez animacje, która jest przewidziana – wyjaśnia Marcin Stańczyk, Urząd Miasta Katowice.

Nowe rozwiązanie najprawdopodobniej będzie dostępne już we wrześniu.
(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close