KrajRegion

Tysiące róż, słońce, relaks i odprężenie, czyli „Śniadanie na trawie” w Parku Śląskim

Poćwiczyć, jogę, pilates, shinkendo, dowiedzieć się więcej o robieniu zdjęć przyrody, skorzystać z porad dietetyka, rozsiąść się na leżaku, pobawić z dziećmi – to tylko kilka z wielu możliwości, jakie mieli w minioną sobotę uczestnicy wydarzenia „Śniadanie na trawie”.

 

Śniadanie na trawie” w Parku Śląskim to w skrócie tysiące róż, relaks, słońce i odprężenie! Jakie atrakcje czekają na uczestników wydarzenia?

 

Czy to już druga fala koronawirusa? Znowu testy na kopalniach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

 

Stwarzamy idealne warunki do odpoczynku. A kiedy naszym sprzymierzeńcem jest również pogoda, to trudno sobie wyobrazić lepsze do tego okoliczności – podkreśla Dagmara Piskorz, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że udało nam się w tym sezonie po raz kolejny zaprosić do ogrodu różanego na to wydarzenie. Ono wprost wpisuje się w misję Parku – zaznacza.

W minioną sobotę na „Śniadania na trawie” powróciło Ekospotkanie. To finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i realizowane przez Fundację Park Śląski bardzo ciekawe prelekcje. Prelekcje prowadzą edukatorzy oraz wykładowcy wyższych uczelni. Ponadto dziś Barbara Bacler- Żbikowska, która na co dzień wykłada na Śląskim Uniwersytecie Medycznym opowiadała o swojej pasji – fotografowaniu przyrody.

Tegoroczną nowością jest również stoisko, które promuje realizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i wspieraną przez marszałka Jakuba Chełstowskiego kampanię „Śląskie Dla Kobiety”. Właśnie dzięki niej bywalcy „Śniadań…” mogą otrzymać poradę dietetyka, a także wziąć udział w zajęciach pilatesu.

Sporo osób zdecydowało się dziś wybrać właśnie Rosarium na sobotni odpoczynek. Skusiła ich z pewnością pogoda, ale też sielska atmosfera, jaka panuje podczas tego wydarzenia. Tysiące kwitnących róż, meble ogrodowe, leżaki, a także zdrowe jedzenie, pyszna kawa i warzywa prosto z wiejskiego gospodarstwa – to połączenie, które trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. A kiedy dodamy do tego aktywność fizyczną i relaksacyjną, zyskujemy imprezę niemal idealną.

Następne „Śniadanie na trawie” już 1 sierpnia. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close