RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Akcja bezpłatnego czipowania psów rozpoczęta [WIDEO]

Sosnowiec rozpoczyna akcję czipowania psów. Można to zrobić bezpłatnie w Centrum Leczenia Zwierząt w Będzinie przy ulicy Sieleckiej.

Chcemy zobaczyć ile tych psów w mieście jest. Oczywiście na razie to program pilotażowy, nie ma przymusu, aczkolwiek zachęcamy m. in dlatego że jest akcja darmowa, mieszkańcy nie muszą nic płacić. Wystarczy się zgłosić do lecznicy – mówi Krzysztof Poloczek, UM Sosnowiec.

Czip ma w sobie zakodowany unikalny numer identyfikacyjny. To pozwala na szybsze znalezienie psa – w przypadku jego zaginięcia.

Zobacz także: Uwaga na pisklęta! Rozpoczął się okres lęgowy ptaków

Uważajcie na pisklęta! Rozpoczął się okres lęgowy ptaków

Jest to proces bezbolesny dla zwierzęcia. Trwa to najwyżej kilkadziesiąt sekund. Zwierzę jest trwale oznakowane. Zależy nam na tym, żeby one były tak oznakowane bo zapobiega to m.in. wyrzucaniu ich przez właścicieli – mówi Dawid Karkocha, Prezes Fundacji Pomocy Zwierzętom Domowym i Dzikim.

Na razie program przewiduje zaczipowanie 1000 psów – jego realizacja będzie kosztować miasto 50 tysięcy złotych.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close