RegionSilesia Informacje

Sosnowiec: atak chuliganów na tramwaj. Mężczyzna ma wybite oko!

Do ataku na tramwaj doszło krótko po północy w nocy z 5 na 6 czerwca. W rejonie przystanku Porąbka Dworzec PKP, tramwaj linii nr 27 jadący w kierunku Kazimierza Górniczego został obrzucony kamieniami. Wybita została duża szyba, a kawałki rozbitego szkła uszkodziły oko jadącego tramwajem mężczyzny. Zdaniem lekarza pogotowia, które zabrało poszkodowanego do szpitala, oko zostało wybite. Niewykluczone, że mężczyzna został trafiony także bezpośrednio kamieniem rzuconym w tramwaj. – Ataki na tramwaje oraz na pasażerów i motorniczych zdarzają się coraz częściej. Musimy mówić o tym głośno, bo policja najczęściej jest bezsilna – sprawcy uciekają, a świadków nie ma, bo "nikt nic nie widzi, nikt nic nie wie" – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada.

 

Od początku roku Tramwaje Śląskie odnotowały 30 różnego rodzaju dewastacji wagonów. Wartość strat materialnych to ponad 27 tysięcy złotych. Ostatnie trzy miesiące przyniosły też 7 pobić – pięciokrotnie poszkodowani byli pasażerowie, raz kontroler biletów i raz motorniczy. Do zdarzeń tych dochodziło o różnych porach dnia i nocy, także w sytuacjach, gdy wagon był pełen pasażerów. Tylko jednego ze sprawców udało się ująć na miejscu, pozostałe sprawy prowadzi policja.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close