RegionWiadomość dnia

Sosnowiec chce ściągnąć do siebie kombajny do zbierania komarów. I to latające [WIDEO]

Wiosna to nie tylko dłuższe i cieplejsze dni, ale też komary. Za chwilę te owady znów dadzą o sobie znać. Po raz kolejny w bardzo naturalny sposób chce z nimi walczyć Sosnowiec, który rozdaje budki lęgowe dla jerzyków.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Oczywiście muszą te spółdzielnie i wspólnoty wykonać pewną pracę, wieszać te budki i potem o nie dbać, ale naprawdę efekt dla tej całej społeczności lokalnej jest bardzo duży mówi Rafał Łysy, UM w Sosnowcu.

Jerzyk jest w stanie w ciągu doby zjeść nawet 20 tys. komarów. Sosnowiec to nie jedyne miasto z naszego regionu, które w ostatnim czasie zaczęło inwestować w polepszenie warunków życia ptactwa. Katowice już w lutym rozpoczęły akcję rozdawania budek lęgowych dla tzw. dziuplaków i szybko ją zakończyły.

– Te budki rozeszły się jak ciepłe bułeczki, ponieważ w przeciągu bodajże dwóch dni mieliśmy już komplet jeśli chodzi o chętnych – mówi Michał Łyczak, UM w Katowicach.

Powstało 90 nowych miejsc, w których ptaki takie wróble, mazurki czy sikorki mogą spokojnie się rozmnażać. W Sosnowcu do rozdania jest 400 budek.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Około stu kibiców pod stadionem GKS Tychy! Żądają otwarcia stadionów [WIDEO]

Rozpoczął się Spis Powszechny. Lokalni politycy chcieliby, żeby było jak najwięcej deklaracji dotyczących śląskości

Ruch na polskich granicach trwa, a podróżnych na lotniskach nie brakuje. Pamiętajcie jednak o nowych zasadach! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close