RegionWiadomość dnia

Sosnowiec, Katowice, Świętochłowice: Od dzisiaj spore zmiany w kursowaniu tramwajów!

Katowicki Brynów, sosnowiecka Nowa Pogoń, świętochłowickie Piaśniki – prowadzone w tych miejscach prace budowlane spowodują w najbliższych dniach znaczące zmiany w organizacji ruchu tramwajowego.

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Świętochłowice

Najkrótsza zmiana związana jest z modernizacją torowiska wzdłuż ul. Bytomskiej
w Świętochłowicach. Tu w weekend 12-13.01.2019 r. ruch tramwajów zostanie zawieszony. Wykonawca robót będzie przekładał rozjazdy technologiczne, żeby od poniedziałku tramwaje mogły zacząć kursowanie po nowym torze, a prace mogły się rozpocząć na torze dotychczas eksploatowanym. W związku z tym od godz. 6:00 w sobotę 12.01.2019 r. do godz. 3:45
w poniedziałek 14.01.2019 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu tramwajowego:
tramwaje linii nr 7 będą kursować w relacji: Katowice Zawodzie zajezdnia – Chorzów Batory zajezdnia,
tramwaje linii nr 17 będą kursować w relacji: Ruda Śląska Chebzie pętla – Łagiewniki Targowisko – Bytom pl. Sikorskiego,
uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-7, kursując w relacji: Bytom Łagiewniki Targowisko – Chorzów Batory zajezdnia.

 

Katowice

Już w piątek 11.01.2019 r. wprowadzone zostały zmiany w kursowaniu tramwajów wzdłuż ul. Kościuszki w Katowicach. – W związku z rozpoczęciem na pętli Brynów prac budowlanych węzła przesiadkowego, konieczna będzie zabudowa rozjazdu technologicznego i budowa tymczasowego peronu w rejonie wiaduktu kolejowego przed pętlą. Dzięki temu będziemy mogli wozić pasażerów do i z Brynowa wagonami dwukierunkowymi – podkreśla rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada. W związku z tym:

w piątek od godz. 21:00 i w sobotę (11 i 12.01.2019 r.) tramwaje linii nr 6, 14 i 16 będą kończyć swoje kursy na pl. Miarki,
na ten czas uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-16, kursująca w relacji Katowice pl. Wolności – Brynów Kościuszki,

w sobotę 12.01.2019 r. nie będzie kursować linia nr 0 a od tego dnia do odwołania zawieszona zostanie linia nr 33.

Dzięki zabudowaniu rozjazdu technologicznego i ustawieniu tymczasowego peronu Brynów Huberta, od niedzieli 13.01.2019 r. organizacja ruchu tramwajowego będzie wyglądać w sposób następujący:
tramwaje linii nr 6 i 14 będą kończyć kursy na pl. Miarki,
tramwaje linii nr 16 będą kursować w relacji: Katowice Słoneczna pętla – Brynów Huberta,
tramwaje linii nr 36 będą kursować w relacji: Katowice Zawodzie zajezdnia – Brynów Huberta.

 

Sosnowiec

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac modernizacyjnych torowiska w ciągu ulic Mariackiej i Żeromskiego, uniemożliwiających kursowanie tramwajów, przez najbliższe 2 miesiące wstrzymany zostanie ruch tramwajów na tym ciągu. Spowoduje to szereg zmian w organizacji komunikacji tramwajowej.

Od poniedziałku 14.01.2019 r.:
tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Tworzeń Huta Katowice – Będzin Cmentarz Komunalny,
tramwaje linii nr 24 będą kursować w relacji: Konstantynów Okrzei – Milowice Pętla (wyjazd z zajezdni Zawodzie),
tramwaje linii nr 15, 26 i 27 będą kursować w dotychczasowych relacjach,
z wyjazdami z zajezdni Katowice Zawodzie (zmiana tras pojedynczych kursów wyjazdowych i zjazdowych),
tramwaje linii nr 42 będą kursować w stałej relacji wg zmienionego rozkładu (zwiększenie częstotliwości kursowania),
uruchomiona zostanie tymczasowa linia nr 44 kursująca w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe – Będzin Cmentarz Komunalny.

 

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi autobusową komunikację zastępczą, oznaczoną jako T-21, kursującą w relacji okrężnej: Będzin Cmentarz Komunalny – Pogoń Klub Kiepury – Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Ostrogórska – Sosnowiec aleja Zwycięstwa – Pogoń Kościół – Będzin Cmentarz Komunalny, z częstotliwością co 10 minut. Linia obsługiwać będzie wszystkie przystanki autobusowe znajdujące się na trasie przejazdu.

– Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez Wykonawcę prac w dzielnicy Nowa Pogoń przyjęliśmy, że powyższe zmiany obowiązywać będą do 20 marca. Mamy nadzieję, że realizacja robót – tak jak dotychczas – przebiegać będzie zgodnie z harmonogramem i za 2 miesiące tramwaje będą mogły wrócić na swoje stałe trasy i wykonawca zgłosi budowę do odbioru – zaznacza rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

 

W ramach zadania pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu” modernizowany jest odcinek dwutorowej linii tramwajowej od przystanku Pogoń Kościół na ul. Nowopogońskiej do rozjazdu torowego na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i 3 Maja w rejonie wiaduktu kolejowego. To około 1700 metrów toru pojedynczego.

Generalnym wykonawcą prac zleconych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. jest krakowska firma TOR-KRAK Sp. z o.o. Zadanie jest elementem „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską.
(źr:Tramwaje Śląskie)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close