RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Kobieta odpowie za obrazę uczuć religijnych

Policjanci z Sosnowca ustalili i zatrzymali 20-letnią mieszkanka Dąbrowy Górniczej, która przebywając w towarzystwie trojga swoich znajomych umieściła wulgarny napis na drzwiach kaplicy cmentarnej przy ul. Zuzanny w Sosnowcu. Teraz o jej losie zadecyduje sąd. Za obrazę uczuć religijnych grozi jej kara 2 lat więzienia.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku na cmentarzu parafialnym przy ul. Zuzanny w Sosnowcu. W toku czynności zabezpieczono między innymi zapisy monitoringu. Widać na nich, jak grupa kilku osób odwiedza sosnowiecki cmentarz. W pewnym momencie, jedna z kobiet niszczy drzwi kaplicy malując na nich wulgarny napis. Sosnowieccy kryminalni podjęli czynności, dzięki którym ustalili tożsamość wszystkie osoby, które uczestniczyły w zdarzeniu. To młodzi ludzie w wieku od 17 do 20 lat pochodzący z Dąbrowy Górniczej.

Ustalono również, która z uczestniczek „wizyty” na cmentarzu dopuściła się zniszczenia drzwi kaplicy. Na podstawie zebranych materiałów, prokurator zakwalifikował ten czyn jako obrazę uczuć religijnych, znieważający publicznie przedmiot czci religijnej. 20-letnia kobieta usłyszała już zarzuty. Przyznała się do winy, jednak nie potrafiła wytłumaczyć motywów swego postępowania. Grozić jej może do 2 lat więzienia.

źródło: KWP Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Już rano zabrakło terminów na szczepienia dla seniorów 70+! [WIDEO]

To koniec Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach? Bankructwo może być kwestią kilku miesięcy

Wisła idzie na wojnę z rządem. 1 lutego hotele, stoki i restauracje mają się otworzyć!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close