RegionWiadomość dnia

Sosnowiec: Koniec remontów na DK 94. Teraz ruszy budowa ronda! [WIDEO]

Powoli zbliża się koniec remontu DK 94 w Sosnowcu. Remont nawierzchni m. in. w rejonie ulicy Będzińskiej ruszył pod koniec października. Ale na tym nie koniec zmian.

 

Teraz drogowcy zajęli się pracami związanymi z budową nowego ronda przy tej ulicy. Ruch okrężny zostanie wprowadzony w przyszłym tygodniu. -Zmieniamy również organizację ruchu przy ulicy Będzińskiej. Dotychczasowe skrzyżowanie stanie się rondem w momencie, kiedy firma zejdzie z placu wtedy już będzie nowy układ drogowy czyli rondo. W tej chwili są już instalowane znaki, one są jeszcze przykryte do zakończenia remontu. Oczywiście wsłuchujemy się w głosy kierowców, którzy od dłuższego czasu apelowali o to, aby w tym miejscu było rondo. Faktycznie wypadków w tym newralgicznym punkcie było dość sporo – mówi Krzysztof Polaczkiewicz, Biuro Prasowe UM Sosnowiec.

Łączny koszt remontu wyniósł ponad 2 mln złotych. (Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close