RegionWiadomość dnia

Sosnowiec ma saturator, Katowice kurtyny wodne. Jak miasta walczą z upałem? Zobaczcie WIDEO

Kolejka jak za PRL’u, bo i urządzenie przypominające tamten okres. W Sosnowcu, na popularnej „Patelni” podczas upałów można jak za dawnych czasów napić się wody z saturatora. Za darmo.

 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

– Bardzo dobre, bardzo wskazane. Jak najwięcej takich. Przy takiej temperaturze tylko to – mówi Anna Wrona, mieszkanka Sosnowca.

Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców podczas fali upałów. Będzie można z niego korzystać, gdy temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Sosnowiec ma saturator, Katowice kurtyny wodne. Jak miasta walczą z upałem?
Sosnowiec ma saturator, Katowice kurtyny wodne. Jak miasta walczą z upałem?

– Serwuje wodę z sokiem, albo samą wodę. A w niedzielę, czyli 16 czerwca, to urządzenie będzie dostępne na Placu Stulecia, gdzie będziemy obchodzić 20-lecie wizyty Jana Pawła II w Sosnowcu. Jest to właśnie takie urządzenie, które towarzyszy nam na różnego rodzaju miejskich imprezach – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

Ale ochłodzić można się nie tylko podczas imprez . W tym pomagają także takie kurtyny wodne. W Sosnowcu można je znaleźć między innymi w centrum, Parku Sieleckim czy Parku na Środuli. Tak samo jest w Katowicach. Jedna z kurtyn dostępna jest na rynku.

W Katowicach jedna z kurtyn dostępna jest na rynku
W Katowicach jedna z kurtyn dostępna jest na rynku

– Podobne urządzenia zostały zamontowane między innymi na ul. Mariackiej, ul. Stawowej, ale także w dzielnicach, między innymi w Nikiszowcu oraz na Murckach – mówi Ewa Lipka, Urząd Miasta w Katowicach.

W Katowicach najmłodsi mogą skorzystać także z trzech wodnych placów zabaw. W przyszłym tygodniu ma zostać otwarte pierwsze kąpielisko. I choć w najbliższych dniach czekają nas burze, to potem przed nami kolejna fala upałów.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close