Region

Sosnowiec: rzucił się z maczetą na policjanta

Policja z Sosnowca zatrzymała agresywnego, nietrzeźwego mężczyznę, 25 letniego mieszkańca Sosnowca, który usiłował zaatakować interweniującego policjanta maczetą. Zatrzymany usłyszał już zarzut czynnej napaści, zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych i znieważenia funkcjonariusza policji.

2 czerwca funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Sosnowcu po północy podjęli czynności wobec grupy czterech mężczyzn. W trakcie wykonywanych czynności służbowych, przechodzący obok mężczyzna, bez znanego powodu zaczął znieważać funkcjonariusz policji, słowami uważanymi potocznie za obraźliwe.

Zobacz także: Śląskie: Tragiczny finał libacji. 62-latek przejechał swojego kompana

Śląskie: Tragiczny finał libacji. 62-latek przejechał swojego kompana

Mężczyzna był agresywny, odmówił podania swoich danych funkcjonariuszom, zaczął gestykulować przy tym używając słów niecenzuralnych wobec funkcjonariuszy. Zachowanie mężczyzny zaczęło stwarzać zagrożenie dla innych uczestników interwencji. Funkcjonariusze podjęli decyzję o użyciu środka przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna widząc to zaczął się cofać, po czym zza pleców wyjął maczetę, przy tym skierował słowną groźbę popełnienia przestępstwa pod adresem funkcjonariusza. Policjant wobec zastanej sytuacji zmuszony został do wyjęcia broni służbowej, na które widok mężczyzna odrzucił niebezpieczne narzędzie. Po odrzuceniu maczety usiłował uciec jednak został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty czynne napaści na policjanta, zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Sosnowiec

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close