Region

Sosnowiec: Spłonął 16 lat temu. Teraz policjanci ustalili jego tożsamość

Spalone zwłoki mężczyzny odnaleziono po pożarze w jednym z bloków w centrum Sosnowca w 2003 roku. Teraz, po 16 latach, udało się ustalić jego tożsamość.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W kwietniu 2003 roku policjanci prowadzili sprawę zgonu mężczyzny, którego częściowo zwęglone zwłoki znaleziono po pożarze w jednym z bloków w centrum Sosnowca. W postępowaniu ustalono, że do zaprószenia ognia doszło przypadkiem, a nietrzeźwy, bezdomny mężczyzna najprawdopodobniej nie zdążył opuścić zagrożonego miejsca. Stan zwłok po zakończeniu akcji gaśniczej uniemożliwiał podjęcie pewnych działań śledczych, które mogłyby pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Jednym z niewielu śladów był charakterystyczny tatuaż zachowany niemal w całości. Sprawdzono dokładnie bazę osób poszukiwanych i zaginionych – po żmudnych ustaleniach stwierdzono, że profil mężczyzny nie pasuje do żadnej z poszukiwanych osób. Policjanci nie ustawali w wysiłkach, by ustalić tożsamość zmarłego. Systematycznie sprawdzali wszystkie możliwości. Jeden po drugim, typowani mężczyźni byli jednak ponad wszelką wątpliwość wykluczani. W przypadkach, kiedy już na początku nie ma zbyt wielu punktów zaczepienia, postępowania są zwykle bardzo żmudne i długotrwałe. Policjanci prowadzą je jednak, jak widać, do skutku.

Po ponad 16 latach badania sprawy kryminalni wpadli wreszcie na właściwy trop. Nie wydawał się on z wielu powodów prawdopodobny, jednak kolejny raz wytypowali, kim mógł być pochowany jako NN zmarły. Identyfikacji dokonał członek jego rodziny. Wskazał na znak szczególny – nietypowe znamię, które uprzednio wzięto za obrażenia powstałe w wyniku zdarzenia. Po ponad 16 latach na grobie mężczyzny zawisła tabliczka z jego imieniem i nazwiskiem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9-latka zmarła na grypę! To najmłodsza od lat ofiara śmiertelna grypy w woj.śląskim!

Ale SYF!!! Związkowcy z Sierpnia 80 i Solidarności wysypali węgiel w biurach posłów PiS!

Kierowca, który na A4 blokował karetkę na sygnale stracił pracę! [WIDEO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close