RegionSportWiadomość dnia

Sosnowiec: Stadion Miejski będzie kosztował ponad 120 mln. Wkrótce rusza budowa [WIDEO]

Za trzy lata w Sosnowcu ma powstać stadion piłkarski. Dziś została podpisana umową z głównym wykonawcą – Bielskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego. Budowa ma kosztować ponad 120 mln zł netto. Za tę kwotę powstanie obiekt piłkarski mieszczący ponad 11,5 tys. osób.

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!


– Mogę powiedzieć, że jest to chyba moment przełomowy dla tego miasta, bo przez dziesiątki lat te obiekty, a w zasadzie stadion piłkarski, były obiecywane, a nie były realizowane. Nam udało się w pięć lat przygotować projekty dla Zagłębiowskiego Parku Sportowego – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowy stadion ma spełniać wymogi PZPN, UEFA i FIFA. Będzie także możliwość zwiększenia jego pojemności do 14,5 tys. miejsc. Prace budowlane mają rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych dni.

Terminy realizacji mamy dosyć ambitne. W ciągu siedmiu dni poprosimy o przekazanie nam harmonogramu rzeczowo-finansowego, nastąpi również przekazanie placu budowy i nastąpią już czynności przygotowawcze, które będą polegały na przygotowaniu placu do rozpoczęcia budowy – mówi Karina Skowronek, Zagłębiowski Park Sportowy.

Stadion będzie częścią kompleksu sportowo-rekreacjnego, który powstanie w okolicach Górki Środulskiej. Przetargi na budowę hali sportowej i lodowiska zostały ogłoszone po raz kolejny.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close