AlarmRegion

Sosnowiec: trzy ataki na policjantów jednej nocy

Sosnowieccy policjanci minionej doby zatrzymali aż trzech mężczyzn, którzy podczas podejmowanych wobec nich interwencji, dopuścili się ataków na policjantów. Zatrzymanym grozi teraz od 1 roku do 3 lat więzienia. 

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Policjanci otrzymali zgłoszenie od roztrzęsionej kobiety, której córka wraz ze swoim konkubentem nie chcieli wpuścić do mieszkania. Policjanci, z uwagi na zagrożenie epidemiczne i obowiązujące przepisy, wyprowadzili konkubenta córki na zewnątrz. Wszystko przebiegało bez zakłóceń do momentu, kiedy mundurowi postanowili sprawdzić zawartość plecaka 30-latka. Wówczas stał się on bardzo pobudzony i w pewnej chwili podjął próbę ucieczki. Szybko został schwytany i obezwładniony. Wtedy też stał się agresywny i usiłował wyrwać się trzymającym go policjantom. W trakcie szarpaniny wielokrotnie znieważył interweniujących policjantów. Okazało się, że zmiana jego zachowania wywołana była zawartością jego plecaka. Stróże prawa znaleźli w nim woreczek z amfetaminą.

Do kolejnej interwencji o burzliwym przebiegu doszło w centrum miasta. Tu przed blokiem policjanci zastali mężczyznę, który uciekł z domu w obawie przed agresywnym synem. Nietrzeźwy 28-latek już w progu mieszkania zaatakował policjanta i wielokrotnie znieważył obu mundurowych. On również noc spędził w policyjnym areszcie.

Ostatnia z interwencji miała miejsce około 1.00 na osiedlu Pogoń. Zgłaszająca kobieta oczekiwała roztrzęsiona na policjantów na ulicy. Z jej relacji wynikało, że maż zgłaszającej wszczął awanturę, w trakcie której bił ją i kopał. Również tutaj na policjantów czekało „gorące powitanie”. Rozwścieczony i bardzo agresywny mężczyzna, wielokrotnie znieważał interweniujących mundurowych, grożąc, że ich zabije. Podobne treści kierował do swojej żony. Tak, jak pozostali, został osadzony w policyjnym areszcie.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za ataki na policjantów. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza grożą 3, a za znieważenie 1 rok więzienia. Ponadto w tego rodzaju przypadkach sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, które to pieniądze najczęściej, zgodnie z życzeniem policjantów, trafiają bezpośrednio na cele charytatywne.

Źródło: KMP Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rekord wszech czasów portalu WWW.TVS.PL To dzięki Wam! DZIĘKUJEMY!

Minister Michał Woś na facebooku: Nie mam już koronawirusa!

Mandat za pielenie grządek? Czy wolno siedzieć na ogródkach działkowych? [WIDEO]

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close