Region

Sosnowiec: W mieście powstanie mural nawiązujący do lasu [WIDEO]

Ściana sosnowickiej kamienicy w centrum Sosnowca jest już przygotowana. To tutaj ma powstać kolejny mural. Praca autorstwa sosnowiczanki Małgorzaty Rozenau ma być gotowa we wrześniu.

 

Jest artystką mocno zaangażowaną w ekologię. Zwróciła uwagę że Sosnowiec ma nazwę wywodzącą się od sosny, więc powinien być szczególnie zaangażowany ekologicznie. I stąd sosnowy początek będzie to mural nawiązujący do lasu – mówi Ilona Gajda, Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu.

Z tej okazji muzeum przygotowało ekologiczną akcję „Sosna za plastik”, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Wystarczy przynieść na plac przed domem katolickim w Sosnowcu obok katedry min. 5 butelek typu PET i w zamian otrzyma się sadzonkę sosny – do posadzenie w ogródku, na osiedlu w jakimkolwiek na miejscu – mówi Joanna Kunysz, Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu.

Nowy mural to kontynuacja kilkuletniego projektu. Dzięki niemu powstały już dwie prace. Pierwsza z nich przy ulicy Warszawskiej przedstawia samochód – żółtą Warszawę, a w tle sosnowieckie podwórko. Druga prezentuje postać jednorożca- tym razem na jednej z kamienic przy ulicy 3 maja.(Monika Herman)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close