RegionWiadomość dniaZdrowie

Sosnowiec: Zaszczepione dzieci z pierwszeństwem w przyjmowaniu do żłobka!

Zaszczepione dzieci w Sosnowcu dostaną się w pierwszej kolejności do żłobka. Nadzór prawny wojewody nie zanegował pomysłu tamtejszych samorządowców.

 

 

Makabra w Parku Śląskim! W Rosarium znaleziono rozkładające się zwłoki!


-Nabór będzie przeprowadzony już na nowych zasadach. Będziemy brać pod uwagę szczepienia dzieci i za to dzieciaki będą otrzymywać dodatkowe punkty – tak, żeby wynagrodzić rodzicom to, ze te dzieci szczepienia i problem z powrotem chorób zakaźnych – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowiec przoduje w polityce prorodzinnej. W mieście rusza program in vitro, finansowany przez miasto.

 

-Mamy wyłonionych wykonawców. To 4 instytucje wspierające leczenie niepłodności – od czwartku od godziny 8.00 będą już zapisy na dotacje dla par, które potrzebują wsparcia w leczeniu niepłodności – mówi Anna Jedynak, pełnomocnik ds. funduszy zewnętrznych, polityki społecznej i komunalnej UM Sosnowiec.

W tym roku w sumie wsparcie otrzyma 41 par, decyduje kolejność zgłoszeń po klasyfikacji formalnej. Gmina przeznaczyła na ten cel 200 tys. złotych.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close